Kerhot

4H:n ja Limingan kunnan yhteiset kerhot

 

Kerhojen toimintakausi on 10.9.2018- 26.4.2019. Muistattehan, että jokaiseen kerhoon pitää ilmoittautua etukäteen!  Syksyllä tehty ilmoittautuminen on voimassa kevätkaudellakin! Kerhot ovat tauolla 7.12.-6.1. sekä syys- ja talvilomaviikoilla (viikot 43 ja 10). Kerhot kokoontuvat koko lukuvuoden samoilla ryhmillä, mutta uusia kerholaisiakin otetaan mukaan niihin kerhoihin, joissa on tilaa!

 

Kokki- ja heppakerhoissa osallistumismaksut 33€/ kerhovuosi (10.9.-26.4.).  Ryhmät täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä (max 15 lasta / ryhmä). Lisätietoihin tulee laittaa mahdolliset ruoka-aineallergiat tai erikoisruokavaliot. TÄYTTYNEEN KERHON VARASIJALLE ILMOITTAUDUTAAN TÄSTÄ!

 

Limingan 4H-yhdistys vastaa kerhoilmoittautumisista, paikkavarauksista, laskuttamisista sekä kerhonohjaajien palkkioasioista. Jokaisella kerholla on oma vastuuohjaaja, joka hoitaa kerhotarvikkeiden toimittamisista sekä mahdollisista ongelmista kerhossa. Jos kerhon vastuuohjaajaa ei tavoita ja asia on kiireinen, voi silloin ottaa yhteyttä toiseen vastuuohjaajaan.

Vastuuohjaajat ja yhteystiedot

Heli Purola
Limingan 4H-yhdistys
p. 0400 803837
liminka@4h.fi

 

-------------------------------------------------------------------------------

KERHOT SYKSY 2018

Kerhoja koskevat yhteydenotot ensisijaisesti Heli Purolaan

Kerho

Aika

Paikka

Ohjaajat

KIRKONKYLÄ

KLO

 

 

Heppakerho 2-6 lk

ILMOITTAUDU TÄSTÄ

Maanantai

16-17

Limingan nuorisotalo,
Alapääntie 5

Ada Teppo

Enna Sorvari

Lätkäkerho 3lk-6lk
 

Ryhmä täynnä!

Maanantai
14.45-15.45
Limingan jäähalli,
Kuormatie 28

Samuel Niskanen

Jose koivukangas

Kirkonkylän kokkikerho 1-2lk
(ILMOITTAUDU TÄSTÄ)

Maanantai
17-18:30

Liminganlahden yhtenäiskoulu,
yläkoulun opetuskeittiö 105

Venla Pulkkanen
Inka Ilmarinen

Kirkonkylän kokkikerho 3-5lk
 

Ryhmä täynnä!

Tiistai
17-18:30

Liminganlahden yhtenäiskoulu,
yläkoulun opetuskeittiö 105

Julia Ahola
Paula Rundgren

Kirkonkylän kokkikerho 0-2 lk
 

Ryhmä täynnä!

Torstai
17-18:30

Liminganlahden yhtenäiskoulu,
yläkoulun opetuskeittiö 105

Veera Pulkkanen

Olga Vääräniemi

Liikuntakerho 3-5lk pojat
ILMOITTAUDU TÄSTÄ

Keskiviikko
15.30-16.30

Liikuntahalli, lohko 3
Lippitie 2

Aleksi Kämäräinen

Eetu Ilmarinen

Tyttöjen jalkapallokerho      3-6 lk
ILMOITTAUDU TÄSTÄ

Maanantai
15.30-16.30
Liikuntahalli, lohko 3
Lippitie 2
Helmi Klaavo
Jenna Kimpimäki

Liikuntakerho 0-4lk tytöt
ILMOITTAUDU TÄSTÄ 

Tiistai
15.30-16.30

Liikuntahalli, lohko 3
Lippitie 2

Vilja Mustajärvi

Hilla Kimpimäki

Liikuntakerho 0-2lk pojat 
ILMOITTAUDU TÄSTÄ
Torstai
15.30-16.30
Liikuntahalli, lohko 3
Lippitie 2

Iiro Koivukangas

Arttu Kimpimäki

Kepparikerho 1-5 lk (liikunnallinen)
ILMOITTAUDU TÄSTÄ

Tiistai
15.30-16.30

Liikuntahalli, molski
Lippitie 2

Enna Sorvari

Helmi Klaavo

Akrobatiakerho 4-6lk
 

Ryhmä täynnä!

Keskiviikko
15.30-16.30
Liikuntahalli, molski
Lippitie 2

Natalia Keränen

Lilian Keränen

Akrobatia 1-3 lk

Ryhmä täynnä!

Torstai 

15.30-16.30

Liikuntahalli, molski,

Lippitie 2

Mila Sorvari

Roosa Niskanen

Kirkonkylän puuha 0-3lk
ILMOITTAUDU TÄSTÄ

Torstai
15:30-16:30

Liminganlahden yhtenäiskoulu,
yläkoulun tekstiilityöluokka 126

Aivi Luukkonen

Kaisla Kostet

Kirkonkylän kansainvälisyyskerho 
ILMOITTAUDU TÄSTÄ

Torstai
17-18

Liminganlahden yhtenäiskoulu,
yläkoulu tekstiilityönluokka 126

Jessica Blomqvist

Lilian Keränen

TUPOS

KLO

 

 

Tupoksen kokkikerho 1-2lk 
 

Ryhmä täynnä!

Maanantai
17-18:30

Tupoksen yhtenäiskoulu,

yläkoulun opetuskeittiö

Olivia Jaakola

Eedla Vänttilä

Tupoksen kokkikerho 1-3lk 
ILMOITTAUDU TÄSTÄ

Tiistai
17-18:30

Tupoksen yhtenäiskoulu,

yläkoulun opetuskeittiö

Linnea Kemell

Sara Heikkinen

Tupoksen kokkikerho 3-5lk
 

Ryhmä täynnä!

Torstai
17-18:30

Tupoksen yhtenäiskoulu,

yläkoulun opetuskeittiö

Mariella Joensuu
Minea Pätsi
 
Tupoksen liikuntakerho
0-3k tytöt
ILMOITTAUDU TÄSTÄ

Keskiviikko 
17-18

Tupoksen yhtenäiskoulu,
alakoulun liikuntasali

Enni Pulkkinen

Emmi Säynäjäaho

Tupoksen liikuntakerho
4-6lk pojat
ILMOITTAUDU TÄSTÄ

Keskiviikko
16-17

Tupoksen yhtenäiskoulu,
alakoulun liikuntasali

Niklas Hietala

Ossi Pudas

Tupoksen liikuntakerho
0-3lk pojat
ILMOITTAUDU TÄSTÄ
Maanantai
17-18
Tupoksen yhtenäiskoulu,
alakoulun liikuntasali

Niklas Hietala

Ossi Pudas

Tupoksen liikuntakerho

4-6lk tytöt

ILMOITTAUDU TÄSTÄ

Maanantai 

16-17

Tupoksen yhtenäiskoulu,

alakoulun liikuntasali

Nelli-Noora Virpi

Selina Ahola

Aino Sääskilahti

Tupoksen taidekerho 0-3lk
ILMOITTAUDU TÄSTÄ

Torstai
17-18
Tupoksen yläkoulu (Tuiskula)
luokka 170 (tekstiilityö)
 

Milana Joensuu 

Josefina Castren

Tupoksen puuhakerho 0-6 lk

ILMOITTAUDU TÄSTÄ

Keskiviikko

18-19

Tupoksen yläkoulu (Tuiskula)

luokka 170 (tekstiilityö)

Tiia Sääskilahti

Katariina Savela

 

Kerhotoimintaa tukee aluehallintovirasto.

TOP-TEHTÄVÄT

TOP = TEKEMÄLLÄ OPPII PARHAITEN. TOP-tehtäviä pääset tekemään 4H-kerhoissa tai itsenäisesti kotona.

Liminganlahden yhtenäiskoulun kokkikerho maanantai 1-2lk, ohjaajana Venla Pulkkanen ja Inka Ilmarinen

Kokkikerhoryhmä on täynnä! Ilmoittaudu varasijalle täältä 

Liminganlahden yhtenäiskoulun kokkikerho tiistai 3-5lk, ohjaajina Julia Ahola ja Paula Rundgren

Kokkikerhoryhmä on täynnä!

Varasijalle voi ilmoittautua täältä.

Liminganlahden yhtenäiskoulun kokkikerho 0-2lk torstai, ohjaajina Veera Pulkkanen ja Olga Vääräniemi

Kokkikerhoryhmä täynnä!

Varasijalle voi ilmoittautua täältä.

Tupoksen yhtenäiskoulun kokkikerho 1-2lk maanantai, ohjaajina Olivia Jaakola ja Eedla Vänttilä

Kokkikerhoryhmä on täynnä!

Varasijalle voi ilmoittautua täältä.

Tupoksen yhtenäiskoulun kokkikerho 1-3lk tiistai, ohjaajina Linnea Kemell ja Sara Heikkinen

*
*
*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

Tupoksen yhtenäiskoulun kokkikerho 3-5lk torstai, ohjaajina Mariella Joensuu ja Minea Pätsi

Kokkikerhoryhmä on täynnä!

Varasijalle voi ilmoittautua täältä.

Kirkonkylän liikuntakerho, pojat 3-5lk ohjaajina Aleksi Kämäräinen ja Eetu Ilmarinen

*
*
*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

Kirkonkylän jalkapallokerho 3-6lk, ohjaajina Helmi Klaavo ja Jenna Kimpimäki

*
*
*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

Kirkonkylän liikuntakerho, tytöt 0-4 lk, ohjaajina Vilja Mustajärvi ja Hilla Kimpimäki

*
*
*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

Kirkonkylän liikuntakerho, pojat 0-2lk, ohjaajina Iiro Koivukangas ja Arttu Kimpimäki

*
*
*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

Kirkonkylän kepparikerho (liikunnallinen), ohjaajina Enna Sorvari & Helmi Klaavo

*
*
*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

Kirkonkylän puuhakerho 0-3lk, ohjaajina Aivi Luukkonen ja Kaisla Kostet

*
*
*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

Kirkonkylän kansainvälisyyskerho 0-5lk, ohjaajina Jessica Blomqvist ja Lilian Keränen

*
*
*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

Tupoksen liikuntakerho tytöt 0-3lk, ohjaajina Emmi Säynäjäaho ja Enni Pulkkinen

*
*
*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

Tupoksen liikuntakerho pojat 4-6lk, ohjaajina Niklas Sääskilahti ja Ossi Pudas

*
*
*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

Tupoksen liikuntakerho 0-3lk pojat, ohjaajina Niklas Hietala ja Ossi PUdas

*
*
*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

Tupoksen taidekerho 0-4lk, ohjaajina Milana Joensuu ja Josefina Castren

*
*
*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

Kirkonkylän akrobatiakerho 1-3k, ohjaajina Mila Sorvari ja Roosa Niskanen

Ryhmä täynnä! Varasijalle voi ilmoittautua täältä.

Lätkäkerho 3-6lk (maanantai), ohjaajana Samuel Niskanen ja Jose Koivukangas

Lätkäkerho on täynnä. Varasijalle voi ilmoittautua täältä.

Kirkonkylän akrobatiakerho 4-6lk, ohjaajina Natalia Keränen ja Lilian Keränen

Ryhmä täynnä! Varasijalle voi ilmoittautua täältä.

Varasijalle ilmoittautuminen täyttyneeseen kerhoon

*
*
*
*
*
*
*
*

4H-tapahtumissa otetaan valokuvia, joita voidaan käyttää 4H:n markkinoinnissa ja sosiaalisen median julkaisuissa.

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

Tupoksen puuhakerho 0-6lk, ohjaajina Tiia Sääskilahti ja Katariina Savela

*
*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.

Heppakerho 2-6lk, ohjaajina Ada Teppo ja Enna Sorvari

Ryhmä täynnä!

Varasijalle voi ilmoittautua täältä.

Tupoksen liikuntakerho tytöt 4-6lk, ohjaajina Nelli-Noora Virpi, Selina Ahola & Aino Sääskilahti

*
*
*
*
*
*

* Tähdellä merkityt kentät ovat pakollisia.